Вибір породи курей. Віандот: природні умови

Що потрібно для успішного розведення курей

Основною передумовою успішного розведення свійської птиці є приналежність курки до певної породи. Спочатку слід з’ясувати, яка саме порода вас найбільше приваблює. Потім переконатися в тому, що ви зможете створити для даної породи потрібні умови утримання і зможете забезпечити достатню кількість якісних кормів, надати відповідний вигул. Також подумайте над тим, скільки у вас вільного часу для заняття птахівництвом, чи готові ви контролювати стан здоров’я домашньої птиці, займатися порядком і чистотою в пташнику, чи можете подбати про особистий професійний рівень, про поповнення в майбутньому знань, необхідних для птахівника-любителя.

Пам’ятаєте, що успіх з’являється там, де задоволені потреби порід і дотримані елементарні умови розведення. Адже в господарстві може статися всяке. Проте досвідчений птахівник зможе швидко усунути небажані явища і легко вирішити проблеми, що виникли.

Переваги універсальних порід

Здебільшого птахівники найчастіше при розведенні надають перевагу пернатим яєчних порід. Однак м’ясо-яєчні кури мають ряд переваг, які роблять їх універсальними. Тому наразі фермери все частіше надають перевагу у господарстві саме такій птиці. М’ясо-яєчні кури характеризуються чудовими якостями м’яса і одночасно доволі високим ступенем яйценосності. Показники зрілості у таких птахів наближені до яєчних порід.

Головною позитивною якістю м’ясо-яєчних курей є спокійний характер, невисокі вимоги до розведення. Огорожу таким птахам не обов’язково робити надто високою, а територія для вигулу не мусить бути дуже великою.

М’ясо-яєчних курей, зокрема, саме вивели для універсального використання, шляхом схрещення птиці м’ясних та яєчних порід. Уже з п’яти-шести місяців вони починають нестися, маючи при цьому дуже хороші інстинкти при висиджуванні курчат.

Тому така домашня птиця, завдяки гармонійному суміщенню двох важливих напрямків птахівництва, сьогодні користується все більшою популярністю серед фермерів.

Найменш вибагливі кури

Якщо птахівник має належні умови утримання птиці, він повинен сконцентрувати увагу на тому, чи може він забезпечити потреби породи, яка його цікавить. Варто проконсультуватися з досвідченими фермерами. Проте варто розпочинати розведення курей із найменш примхливих порід.

Кури будь-яких порід (окрім яйценосних і м’ясних гібридів, що не потребують вигулів, але знаходяться у постійних кліматичних умовах) повинні гуляти на вигульному майданчику, незалежно від того, чи є у вас у дворі рослинний покрив чи ні. Зовсім не має значення наявність опадів, вологість, тиск, пора року. Скажімо, якщо легкі яйценосні породи дуже чутливі до коливань температури, то віандот, як і крупні кури м’ясної продуктивності, любить свіже повітря. У свою чергу, птахівникам, зацікавленим виключно в яєчній продуктивності птиці, слід враховувати придатність породи до певної кліматичної зони.

Серед м’ясо-яєчних все частіше вибирають віандоти

Усе частіше в Україні та Росії птахівники – любителі обирають для домашнього господарства декоративні породи домашньої птиці. Найбільш придатними для сучасного домашнього чи фермерського господарства можна сміливо вважати віандотів.

Ця порода є справді широкопрофільною.

По-перше, кури швидко набирають вагу. Дорослий півень може важити 4 кілограми, курка в середньому курка несе 200 яєць, є чудовою квочкою.

По-друге, утримання не потребує додаткових витрат на інкубатор, птиця самотужки висиджує малюків та доглядає за курчатами.

По-третє, вражає неймовірна різноманітність, багата кольорова гама оперення курей.

По-четверте, порода є непримхливою до кліматичних умов і хоч найкомфортніше почувається у вольєрах із вигулом, однак птахів можна утримувати і у клітках.

По-п’яте, віандоти легко переносять зиму. Навіть у мороз лапи курей не мерзнуть завдяки спеціальній структурі (птахи є невисокими), хоча й на них немає додаткового оперення. У вітряну погоду гребені віандотів також завдяки формі не потерпають від холоду.

На жаль, поки що на теренах СНД популяція віандота слабо розвинена. Як правило, в домогосподарствах розводять, зазвичай, стандартних (великих) сріблястих, білих, або полосатих віандотів. Карликові ж різновиди досі не набули масового поширення серед птахівників-любителів.

І все ж, віандот є дуже стійкою до захворювань та вигідною породою. Серед сучасних курей цих птахів можна назвати як найбільш придатними до умов міського життя, так і до розведення на великих вигульних майданчиках у сільській місцевості. Птиця естетично приваблива, витривала, м’ясна та продуктивна у плані яйценосності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *