Строката «колекція» віандотів закарпатського птахівника (ФОТО)

У господарстві ужгородського газди живуть унікальні пернаті – декоративні кури породи віандот. Сам господар настільки глибоко вивчив улюблену справу, що може «втерти носа» багатьом досвідченим птахівникам.

Чому саме віандот?

Пернаті зачаровували Тараса ще з дитинства, однак втілити в життя давню мрію зміг лише три роки тому. Спочатку купив звичайних курей, але згодом захотілося чогось кращого, щоб домашня птиця була не тільки смачною в бульйоні, але й красивою у дворі.

-Зупинив свій вибір на породі віандот, – каже пан Тарас. – Перевагою цих птахів є те, що несуть багато яєць. Зокрема, за сезон курка може знести дві сотні яєць. Крім того, віандоти вважаються м’ясними (важать в середньому 3-3,8 кг). Привабило також велике розмаїття підвидів цієї породи. Зараз у мене є віандоти стандартної величини – срібної та золотисто-блакитної окраски, а також карликові – жовті, червоні, куріпчасті, жовті полосаті, чорні, темні та жовті колумбійські.

Тарас знає про тих птахів чи не все, навіть історію їх походження: “Батьківщиною цих дивовижних пернатих є Америка, назву вони отримали від однойменного індіанського племені. Виведено курей у 60-х роках минулого століття, а в 1883 р. прийнято в стандарт перший різновид віандота. На теренах нашої держави порода зустрічається не часто, але з року в рік набуває все більшої популярності”.

Розводити віандотів — справа вигідна

Кажуть, що кури лікують нерви, а якщо довго спостерігати за ними, зникає емоційна напруга. Цілком можливо, адже спокійні домашні створіння дарують відчуття гармонії з природою, випромінюють позитивну енергію затишного теплого родинного гнізда…

Пташине царство ужгородського ґазди Тараса передбачливо поділене на сім’ї, кожна з яких живе в окремому вольєрі.

– Віандотів розводити не важко і вигідно, – запевняє дбайливий господар. – Бо кормів з’їдають менше, ніж звичайні кури. І несуться краще. А яйця їхні дуже поживні. Та, головне, самиці є чудовими насідками і вже в 7 місяців готові стати мамами. Півні, як справжні джентльмени, захищають своїх «дам» від зазіхань чужих самців, мають граційну поставу та аристократичні манери. Курчата ж активні, рухливі, добре ростуть, швидко розвиваються.

Ще Тарас, окрім красивої різноманітності кольорів, відзначає у віандотах витривалість та дружелюбну вдачу. Із захопленням хазяїн переповідає випадок, що трапився торік, коли він підібрав на вулиці пораненого голуба, що не міг літати. Віандоти спокійно прийняли птаха. Два тижні чоловік лікував та відгодовував недуже створіння, голуб їв із свійською птицею, кури його не відганяли. А коли повністю одужав,  то полетів до своїх «родичів».

Віандот – це не лише м’ясо і яйця

Слід зазначити, що головною особливістю декоративних курей є їхнє цікаве різнобарвне оперення. Саме завдяки структурі пір’їнок, здавалося б, звичайнісінька сільськогосподарська птиця, стає джерелом естетичного задоволення…

-Віандотів я б відніс до безвідходних птахів, як, до речі, і страусів. Про цінні особливості м’яса, з якого можна приготувати сотні найвишуканіших страв та про корисні властивості яєць говорити не буду. Тут простір для кулінарної фантазії безмежний. Зверну увагу на такі, здавалося б, «зайві» у відношенні до курей речі, як пір’я, – ділиться думками господар. – Отже, «одежа» свійської птиці наразі дуже модна, адже користується шаленим попитом у народних умільців, які виготовляють із пір’їнок найдивовижніші прикраси, сувеніри, талісмани, обереги, зокрема, віяла, аплікації, біжутерію, дамські капелюшки, дитячі іграшки, і безперечно, один із найпопулярніших на сьогодні амулетів – Ловець снів.

Пташині виставки — майданчики для спілкування з однодумцями

До речі, пан Тарас є учасником різноманітних пташиних ярмарок та фестивалів, зокрема, Одеського пташиного ярмарку, Харківського ярмарку птахів та декоративної птиці, Київського фестивалю голубів та декоративних птахів та інших заходів, що об’єднують любителів пернатих.

-Подібні дійства є чудовим майданчиком для спілкування з однодумцями, з людьми, які так само цікавляться розведенням та утриманням декоративної птиці, – наголошує власник диво-курей.

Милуючись екзотикою пташиного двору пана Тараса, вдивляючись у строкаті відтінки елітної рідкісної птиці, обійстя ужгородського господаря можна сміливо порівняти з постійно діючою виставкою пернатих. А ґазда тим часом планує поповнити колекцію домашніх улюбленців ще кількома видами віандотів…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *