Курка розумніша за людину?

Деколи, маючи на увазі слабкі розумові здібності опонента, прийнято вживати фразеологізм «курячі мізки». Як виникла ця фраза – невідомо, але насправді, як довели вчені, курка може бути навіть розумнішою за Homo sapiens, правда, людину маленьку, років 3-4.

За результатами складних наукових досліджень, кури здатні виконувати ряд складних навичок, зокрема, наділені вмінням рахувати, володіють основами структурної інженерії, їм підвладний самоконтроль. До речі, діти до чотирьох років таких вмінь не мають.

Професор Брістольського університету добробуту тварин Христина Ніколь цілих двадцять років виробничої діяльності присвятила дослідженням теми «курячого розуму». З її слів, не можна вважати свійську птицю нерозумним створінням, адже кури наділені багатьма такими прихованими «талантами», які людина виявлятиме ще протягом сторіч.

Пані Христина переконана, що новонароджені курчата здатні рахувати до п’яти. Під час експерименту, який провела професорка, між двома групами пластикових яєць, пташенята майже завжди вибирали більшу кількість, навіть тоді, коли рішення було між двома яйцями або трьома.

Та одним простим дослідженням місіс Ніколь не вичерпує багатогранного математичного дару курей. У оглядовій статті «Інтелектуальні кури» вона наголошує, що птахи народжуються з розумінням фізики, розуміють принципи проектування будівель і споруд.

Щоб довести свої припущення, жінка демонструє експеримент, у ході якого кури виявляють особливий інтерес до схем тих об’єктів, які насправді можна звести. До тих же, які приречені на неуспіх, байдужі. Ще одним талантом птиці пані Христина вважає вміння орієнтуватися за сонцем.

Христина Ніколь впевнена, що хоч кури й не збираються вносити власний математичний або літературний внесок у науку, та вони всього за кілька годин можуть розвинути такі пізнавальні здібності, на які людська дитина мусить витратити місяці.

Віандот

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *