Wyandotte

Віандот

1896 Wyandotte Pullet & White Leghorn Cockerel Порода курей віандот – це дивно доброзичливі і красиві представники свого виду. Їх назва походить від однойменного індійського племені Wyandot . В окрему породу віандот відокремили в США, вже в 1883 році було затверджено відповідний стандарт.

Зараз представники цієї породи мають різноманітну палітру кольорів: колумбійські малюнки, блакитні, жовті, білі, чорні кольори обрамлені срібним або золотистим відтінками. Часто їм притаманні смугастість або плямистий орнамент.

Вперше світу був представлений сріблястий віандот в чорнообрамленному виді на виставці у Великобританії в 1884 році. Потім, наприкінці 80 – х , до Європи привезли золотисто обрамлені особини, а до 1910 року з’явилося ще кілька різновидів забарвлення.

Окрім забарвлення, курям віандот властиві компактний круглобокий тулуб середньої висоти, спина підіймається до хвоста середньої довжини. Ще однією особливістю породи є широкий округлий живіт, коротка шия й широкі груди. Коротка й широка голова середніх розмірів має округлу форму. Впізнати курей цієї породи можна за пишним коротким хвостом з косицями. Ноги у птиці середньої довжини. Гребінець, сережки та мочки вуха — червоного кольору, очі — помаранчево-червоного.

Вага середньостатистичної курки породи віандот становить 2,8 кг, а півня — до чотирьох кілограмів. Ці птиці мають ранню яйцекладку, несуть близько 180 жовто-коричневих яєць. Вага одного яйця коливається в межах 55-60 г. Одночасно, ці птиці мають хороші особливості для відгодовування, а також висиджування пташенят. В цьому питанні віандот лідери, так як легко розводяться як під квочкою, так і в інкубаторах, забезпечуючи хороший виводок. Молодняк швидко росте й опірюється.

Порода віандот витрива й стійка щодо будь-яких кліматичних умов, у тому числі й до суворого північного клімату. Позитивною особливістю утримання породи віандот є й те, що ця птиця не літає та добре себе почуває як на волі, так і в обмежених умовах, а тому придатна для утримання у вольєрах без верхнього перекриття чи в клітках. Віандот швидко адаптується до будь-який умов утримання та легко вживається з курями інших порід.

На сьогоднішній день віандот — одна з найбільш універсальних порід декоративних курей, яку вирощують не тільки для м’яса та яєць, а й як дружелюбних птиць, які приносять естетичне й душевне задоволення своїм господарям, радують око різноманітністю забарвлень та досконалістю форм, а також володіють справжнім інтересом до життя та міцним здоров’ям.

  Tags: , , , , , ,

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Контакти

  wyandotte.com.ua@gmail.com

  Ваше имя (обязательно)

  Ваш e-mail (обязательно)

  Ваш номер телефона (обязательно)

  Тема

  Сообщение

  Файл

  X